HAKKIMIZDA

İlk kullanımı milattan önceye dayanan inşaat iskelelerinde metal ve boru sistemlerine geçiş 1910 yıllarında gerçekleşmiş olup, Türkiye hem daha dayanıklı olan hem de daha düşük maliyet ve hızlı üretim imkanı sunan metal iskele ve kalıp sistemleri ile 1980’li yıllarda tanışmıştır.

STI İskele ve Kalıp Aksesuarları, gelişmekte olan iskele pazarında yüksek kalite ve güvenlik gereksinimlerini karşılayarak üretimini sürdürmekte, gelişen teknolojiye verdiği önem ile geleceğe yatırım yapmaktadır. Süleyman Efe’nin kurduğu ve Turgut Efe’nin de katılımıyla yarım asırlık sanayi sektörü tecrübesine sahip Efesan Grup çatısı altında yer alan STI, Grup şirketleri arasındaki iş birliği ve sinerji ile bu bilgi birikimi ve teknik uzmanlıktan faydalanmaktadır. Yüksek güvenlik ihtiyacı ile kaliteli üretimin çok önemli olduğu iskele kalıp sektöründe üretim yapan STI’nın parçaları, Grup şirketlerinden Ferro Döküm Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından, otomotiv sektöründen edindiği güvenlik tecrübesi ve gereklilikleri esas alınarak dökülmekte ve test edilmektedir. Dünyanın önde gelen otomotiv firmalarına hizmet veren ve otomotiv endüstrisi standartlarında üretim yapan Ferro Döküm, aynı zamanda mühendislik ve fonksiyonel tasarım konusundaki uzmanlığı ile de STI’nın üretim sürecine destek vermektedir.

STI İskele ve Kalıp Aksesuarları, geniş ürün yelpazesine sahip iskele ve kalıp ekipmanları ile sektörün önde gelen firmalarından olup, yenilikçi bakış açısı ve yatırımları ile pazar paydaşlarıyla birlikte zamanın teknolojik olanaklarından faydalandığı ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir.